Волонтерство

Starenki народився як волонтерський проект – проект небайдужих людей, які просто хотіли чимось допомагати літнім людям у скруті. З того моменту пройшло вже більше 7 років і зараз ми називаємо себе волонтерський Фонд, адже суть залишилася незмінною – ми спільнота волонтерів, які допомагають літнім людям у скрутному життєвому становищі. В нашій команді є кілька співробітників та спеціалістів на аутсорсі, але більшість команди Фонду – це волонтери, які роблять щось для Старенькі у вільний від роботи час і отримують від цього задоволення.

Основні напрямки волонтерської допомоги у Фонді:

  • участь у фасуванні та розвезенні продуктових наборів нашим літнім підопічним – вони завжди дуже раді нас бачити і наш приїзд для них часто найбільша подія за місяць
  • участь у чаюванні в якості донатора смаколиків, або волонтера на самому чаюванні, який спілкується із ба і ді та допомагає із програмою чаювання
  • допомога із професійними задачами фонду (дизайн, переклади, участь в окремих проектах)
  • креативне амбасадорство – проведення творчих акцій на користь підопічних фонду або для привернення уваги до проблем літніх людей.

Розвозка і Чаювання

Розвозка

Продуктова розвозка – це адресна доставка пакетів з продуктами додому підопічним Фонду. В ній обов’язково приймає участь соціальний працівник, який супроводжує наших волонтерів до старенького.

На розвозку зазвичай їде один волонтер на своїй машині, до нього приєднується піший волонтер та соціальний працівник. Рідко їх може ще супроводжувати фотограф чи журналіст. Один волонтер в екіпажі обов’язково досвідчений і розуміє весь процес.

Розвозки проходять тільки у робочі дні та години в діапазоні від 9:00 до 16:00. Весь процес займає близько 3 години і дарує вам порцію різних емоцій (позитив серед них точно буде!). За цей час ви відвідаєте 10 стареньких і дасте їм відчути, що про них дбають та не забувають.

Наш продуктовий пакет створювався на базі рекомендацій Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я та змінювався згідно запитів наших стареньких. Один пакет важить 8-9 кг, і його вистачає приблизно на місяць.
Наш продуктовий пакет створювався на базі рекомендацій Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я та змінювався згідно запитів наших стареньких. Один пакет важить 8-9 кг, і його вистачає приблизно на місяць.

Чаювання

Захід, який організовують волонтери Фонду для тих підопічних, які ще хочуть і можуть кудись ходити. Організовується у приміщенні територіального центру надання соціальних послуг та за його сприяння.

Волонтери накривають стіл із різними смаколиками та організовують якусь програму для стареньких – виступ музикантів чи поетів, лекцію чи гру в лото. Фонд організовує видачу продуктових пакетів.

Наші підопічні дуже люблять чаювання та завжди сильно до них готуються – надівають свої накращі сукні, чепуряться та вчать нові вірші. Кожне чаювання для них – це можливість поспілкуватися одне з одним та з молодими людьми і відволіктися від невеселих думок.

Якщо Ви хочете долучитися до допомоги літнім людям і стати нашим волонтером на фасуванні, розвезенні чи чаюванні, пропонуємо Вам наступні кроки:

Безпека наших підопічних - це наш головний пріоритет

Літні люди - дуже вразива категорія населення.
Вони частіше за інших стають жертвами шахраїв та грабіжників через свою довірливість та відсутність інших людей поруч, які б їх захистили. В коронавірусні часи стала також очевидною і їхня вразливість з точки зору здоровя - адже саме літні люди можуть мати найбільші побочні ефекти від коронавірусу.

Тому ми вважаємо особливо важливим дотримуватись правил, які сприяють безпеці наших ба і ді. В нашому Фонді існують правила волонтерства і всі волонтери ознайомлюються з ними і підписують офіційну згоду. 

Важливими пунктами про які потрібно завжди пам’ятати і суворо дотримуватись:

  • ЗАВЖДИ долучатись до розвезень та чаювань ТІЛЬКИ здоровим
  • НІКОЛИ не брати у бабусь та дідусів номери їх телефонів та домашні адреси - пряме спілкування волонтерів без соціального працівника із підопічними Фонду заборонено з міркувань їхньох безпеки
  • ЗАБОРОНЕНО розголошувати персональну інформацію про стареньких, якщо вона до вас потрапила.

Які варіанти допомоги волонтера-амбасадора?

Для тих, хто не має змоги волонтерити у продуктовій фасовці та доставці, є досить багато варіантів долучитися. Ми маємо дуже багато прикладів, коли наші волонтери творили магію для Starenki!

Надихнутися можна тут