Привіт! На цій сторінці ми розповімо основну механіку роботи фонду

Документи та звітність

Важливі факти для початку:

“Старенькі” – це офіційний Благодійний Фонд, і він є неприбутковою організацією. У Фонду є Статут, який визначає нашу сферу діяльності та мету роботи.

Всі донейти ми приймаємо тільки на наш банківський рахунок, всі платежі здійснюємо також з нього. Ми не використовуємо готівку та банківські картки. Це допомагає нам бути прозорими.

Ми надаємо продуктову допомогу самотнім літнім людям у складних життєвих обставинах, які стоять на обліку у державних Територіальних центрах надання соціальних послуг та у підрозділах партнерського міжнародного благодійного фонду Карітас України.

Ми не працюємо напряму із літніми людьми задля їхньої ж безпеки. Також наші волонтери ніколи не ходять самі до стареньких. Доставку будь-якої допомоги супроводжує соціальний працівник. Це дуже важливо.

Ми незалежний волонтерський Фонд  – поза політикою та бізнес-групами. “Старенькі” – це спільнота людей, які прагнуть зробити старість в Україні щасливішою.

Starenki станом на січень 2021 року – це організація, що надає допомогу у 7 містах України та планує розширюватись далі.

Наразі у постійній команді 30 людей, які виконують певні визначені ролі. Частина з них співробітники фонду, частина спеціалісти, залучені завдяки підтримці бізнесу, але більшість волонтери. У нас немає офісу, ми працювали онлайн ще до того як це стало мейнстрімом.

Зважаючи на таку структуру та об’єми фізичної допомоги, не має сенсу описувати всі операційні процеси, які відбуваються за лаштунками. Просто повірте, шо їх багато. І ми дуже любимо нашу команду, яка їх підтримує на такому високому рівні.

Далі для Вашої зручності наводимо спрощену схему роботи нашого Фонду.

Директорка Фонду, Марія Новокщенова

Весь наш фандрайзинг відбувається через соціальні мережі та сарафанне радіо. Наші донатори – це наші підписники, їхні друзі та знайомі, також це наші друзі, друзі наших друзів, їхні мами, папи, колеги…ну ви зрозуміли. Часто наші волонтери є також і нашими донаторами. Бо побачивши весь процес на власні очі, одразу розумієш що робити. Останнім часом підключається до допомоги літнім людям і корпоративний сектор. Все частіше нам допомагає і малий бізнес. Щобільше регулярних підписок на донейти ми маємо, то стабільніше можемо допомагати ба і ді.

Основною нашою допомогою є продуктово-побутові пакети. Їх склад ви зможете побачити далі. Продукти для них ми закуповуємо у перевіреного постачальника, який має сертифікати якості та додатково для нас перевіряє строки придатності всіх відвантажених продуктів. Закупівля і доставка зазвичай здійснюється одразу у великих кількостях.
Іноді за потреби ми закуповуємо також засоби особистої гігієни (падгузки для дорослих та пелюшки).

Після того як продукти доставлені у приміщення соціальної служби (ми не маємо власного складу) наші координатори знаходять волонтерів, які формують пакети згідно списку. Фасування – це нелегка справа як фізично так і розумово, адже потрібно скласти 10-20-30 ато і всі 100 пакетів і щоб в кожному були всі продукти у потрібній кількості.
Ми жартуємо, що одне фасування можно прирівняти до гарного тренування у залі із вагою – тут вам і присідання і наклони і скручування із вагою.

Коли пакети нафасовані, наші координатори складають графік продуктових розвезень. В кожному з них задіяні соціальний працівник, волонтер із машиною та піший волонтер. Один із двох волонтерів обовзяково повинен бути досвідченим. Кожен волонтер проходить інструктаж, ознайомлюється із правилами волонтерства та підписує письмову згоду із ними, де вказує свої персональні дані. Після кожного розвезення наші координатори збирають зворотній звязок для покращеня наших процесів.

Розвезення або доставка продуктових наборів відбувається тільки в робочі часи адже в ній беруть участь соціальні працівники. За раз один екіпаж розвозить близько 15 пакетів за 3-4 години в залежності від трафіку. Тож долучившись ви маєте шанс порадувати 15 ба і ді своїм візитом. Чаювання – це захід для тих стареньких, які ще хочуть і можуть кудись ходити. На ньому наші волонтери пригощають їх різними смаколиками та розважають піснями, поезіями та розмовами. 

Якщо Вас цікавить участь у продуктовій доставці чи чаюванні пропонуємо ознайомитись із наступним розділом, де це все описано більш детально.

Подяка від Алли Олександрівни із Києва:

Дзвоню вам подякувати! Я зазвичай дуже не люблю робити компліменти – але вашим молодим людям зроблю. Ви не подумайте, у свої 72 я адекватна. І хочу сказати – ваші волонтери єдині, чиї подарунки не виглядають подачками пенсіонерам, аби просто поставити галочку. Пакети продумані і корисні – і дійсно можуть називатися словом «допомога». Бо часто для літніх людей, хто ще при пам’яті, аби-які подарунки виглядають принизливо і зачіпають почуття гідності.

Мені здається, що ваші наміри абсолютно щирі. І я щаслива, що ще є такі молоді люди, які викликають захоплення. Обов’язково передайте це їм!

Що таке продуктовий пакет і як він виглядає

Наш продуктовий пакет створювався на базі рекомендацій Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я та змінювався згідно запитів наших стареньких. Один пакет важить 8-9 кг, і його вистачає приблизно на 3-4 тижні. Не дивуйтеся – у багатьох стареньких поганий апетит і цього дійсно вистачає.

Склад пакету допомоги може змінюватисяв залежності від наявності необхідної кількості продуктів у постачальника. У будь-якому випадку ми включаємо в пакети тільки продукти тривалого зберігання, якість яких підтверджено відповідними сертифікатами.

Часто нам закидають надмірну кількість солодощів у пакеті. Проте ми знаємо, що саме на них старенькі економлять. І ми раді 
подарувати їм ці приємні хвилини чаювання зі смачним печивом чи цукеркою, адже не так вже в них багато радощів у житті.

Розвозка і Чаювання

Розвозка

Продуктова розвозка – це адресна доставка пакетів з продуктами додому підопічним Фонду. В ній обов’язково приймає участь соціальний працівник, який супроводжує наших волонтерів до старенького.

На розвозку зазвичай їде один волонтер на своїй машині, до нього приєднується піший волонтер та соціальний працівник. Рідко їх може ще супроводжувати фотограф чи журналіст. Один волонтер в екіпажі обов’язково досвідчений і розуміє весь процес.

Розвозки проходять тільки у робочі дні та години в діапазоні від 9:00 до 16:00. Весь процес займає близько 3 години і дарує вам порцію різних емоцій (позитив серед них точно буде!). За цей час ви відвідаєте 10 стареньких і дасте їм відчути, що про них дбають та не забувають.

Наш продуктовий пакет створювався на базі рекомендацій Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я та змінювався згідно запитів наших стареньких. Один пакет важить 8-9 кг, і його вистачає приблизно на місяць.
Наш продуктовий пакет створювався на базі рекомендацій Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я та змінювався згідно запитів наших стареньких. Один пакет важить 8-9 кг, і його вистачає приблизно на місяць.

Чаювання

Захід, який організовують волонтери Фонду для тих підопічних, які ще хочуть і можуть кудись ходити. Організовується у приміщенні територіального центру надання соціальних послуг та за його сприяння.

Волонтери накривають стіл із різними смаколиками та організовують якусь програму для стареньких – виступ музикантів чи поетів, лекцію чи гру в лото. Фонд організовує видачу продуктових пакетів.

Наші підопічні дуже люблять чаювання та завжди сильно до них готуються – надівають свої накращі сукні, чепуряться та вчать нові вірші. Кожне чаювання для них – це можливість поспілкуватися одне з одним та з молодими людьми і відволіктися від невеселих думок.

Безпека наших підопічних - це наш головний пріоритет

Літні люди - дуже вразива категорія населення.
Вони частіше за інших стають жертвами шахраїв та грабіжників через свою довірливість та відсутність інших людей поруч, які б їх захистили. В коронавірусні часи стала також очевидною і їхня вразливість з точки зору здоровя - адже саме літні люди можуть мати найбільші побочні ефекти від коронавірусу.

Тому ми вважаємо особливо важливим дотримуватись правил, які сприяють безпеці наших ба і ді. В нашому Фонді існують правила волонтерства і всі волонтери ознайомлюються з ними і підписують офіційну згоду. 

Важливими пунктами про які потрібно завжди пам’ятати і суворо дотримуватись:

  • ЗАВЖДИ долучатись до розвезень та чаювань ТІЛЬКИ здоровим
  • НІКОЛИ не брати у бабусь та дідусів номери їх телефонів та домашні адреси - пряме спілкування волонтерів без соціального працівника із підопічними Фонду заборонено з міркувань їхньох безпеки
  • ЗАБОРОНЕНО розголошувати персональну інформацію про стареньких, якщо вона до вас потрапила.

Якщо Ви хочете долучитися до допомоги літнім людям і стати нашим волонтером на фасуванні, розвезенні чи чаюванні, пропонуємо Вам наступні кроки:

Волонтери – це серце і душа Starenki, наша рушійна сила і надважлива складова механіки роботи нашого Фонду, адже саме волонтери доставляють нашу продуктову допомогу підопічним додому, забезпечують смаколиками наші чаювання та радують ба і ді своєю творчістю.

Всі наші волонтери - це не випадкові люди. Кожного до нас привела своя історія і кожен провівши із нами певний час, змінюється. Неможливо не змінитись після спілкування із нашими бабусями і дідусями...

За час існування Старенькі разом із нами допомагали ба і ді більше 500 людей!
Приєднуйтесь до спільности наших волонтерів та давайте разом приносити в життя наших чудових ба і ді трошки турботи і радощів. 

Більше про волонтерство