Установчі документи та звітність

“Старенькі” – це офіційний Благодійний Фонд, і ми є неприбутковою організацією. У Фонду є Статут, який визначає нашу сферу діяльності та мету роботи. Ми є пільговим платником ПДВ.

Фонд було засновано у 2017 році. Весь цей час ми подаємо офіційну звітність у податкові органи (із 2015 до 2017 року ми діяли на базі іншого офіційного благодійного фонду і подавали спільну звітність). 

Також ми публікуємо щомісячні звіти про надходження на наш продуктовий і адміністративний рахунки та на закупівлю засобів гігієни для стареньких,а також про витрати з цих рахунків у папці “Звіти” на офіційній сторінці фонду у фейсбуку.

На початку кожного місяця ми пишемо звіт про діяльність Фонду за минулий місяць – підбиваємо підсумки обсягів допомоги, кількості задіяних волонтерів, акцій та допомоги партнерів, чаювань і т.ін. – та викладаємо його у соцмережах Фонду. 

Після бурхливого 2020 року, коли під час пандемії ми втричі збільшили обсяги допомоги стареньким, ми вперше випустили річний звіт. Він вийшов справді цікавим – і погортати його можна клікнувши на кнопку справа.

Також ми готуємо звітність для наших корпоративних партнерів після використання наданих ними коштів за договорами благодійних пожертв. 

Ми дуже заморочуємося тим, щоб робити все правильно. Нашу діяльність більшою мірою регулює Закон України “Про благодійну діяльність та благодійні організації”. Також ми як і всі підпадаємо під стандарти бухгалтерського обліку. Наша операційна команда дуже старається аби вся наша діяльність була максимально простою та логічною та оформлена згідно всіх правил.

Фонд свого часу створювався за принципом безготівковості – ми зовсім не використовуємо готівку. Це дозволяє бачити ВСЮ нашу діяльність у банківскій виписці та досить простому звіті. Всі донейти приходять на розрахунковий рахунок і всі виплати здійснюються з нього. Виплати всі стандартні – закупівля продуктів, пакетів, друк листівок, зарплати співробітникам, хостинг сайту та оплата юридичної адреси чи ключів доступу до податкової системи. Кожна передача благодійної допомоги обов’язково оформлюється відповідними Актами.

Старенькі пройшли моніторинг та сертифікацію за методологією та принципами Міжнародного Комітету ICFO. Моніторинг в Україні здійснює Charity Tuner.

Також Старенькі зареєстровані та верифіковані на платформі Benevity, яка надає послуги зуправління пожертвами більш ніж 250 компаніям із Fortune Top 1000.

Ми вважаємо, що найкращим показником і механізмом нашої прозорості є наша продуктова розвозка. Будь-який донатор, приватний чи корпоративний, має змогу побачити на власні очі на що саме перетворилися його гроші. Проводячи переговори про корпоративні донейти ми завжди наполегливо пропонуємо представникам компаній долучитись до безпосередньої доставки продуктової допомоги нашим підопічним ба і ді. Будь хто з вас може взяти участь у фасуванні продуктових наборів і доставці їх бабусям і дідусям. Це працює краще будь-якої звітності. Побачити раз весь процес на власні очі, краще, ніж сидіти і сумніватися. Долучайтеся! Разом можемо більше!