Привіт, ми команда Starenki! Дякуємо, що цікавитесь роботою  і допомогою самотнім літнім людям!

Ми раді, що ви зайшли почитати більше про нашу діяльність і сподіваємося, що знайдете тут всю потрібну інформацію. Якщо чогось бракує – пишіть нам на імейл або в дірект на фейсбуці.

Головне заради чого існує наш Фонд – це бабусі і дідусі, яким ми допомагаємо. Вони є причиною створення Starenki і джерелом нашого натхнення

Всі вони дуже різні і водночас схожі. Схожі, в першу чергу, тим, що самотні – в них немає близьких родичів чи інших людей, які би ними опікувались.

А ще наші ба і ді отримують дуже низьку пенсію, якої ледве вистачає на комунальні платежі і найнеобхіднішу їжу. Про новий одяг, дозвілля, щось смачненьке чи навіть якісні ліки багато хто з них може тільки мріяти. Тому наша нібито невеличка продуктова допомога є насправді дуже великою, адже вона вивільняє кошти, які вони можуть витратити на необхідні медикаменти чи щось інше дуже потрібне.

Цікаво, що багато бабусь кажуть: наша увага набагато важливіша за самі продукти, які ми принесли.

До карантину ми старалися спілкуватися з кожним із них,
і наші волонтери отримували тисячі подяк та побажань здоров’я, щастя та інших благ. Безперечно, волонтерам доводиться бачити і чути сумні історії, бо у декого було важке життя, у когось траплялися трагедії, які все ще не відпускають, а хтось настільки сильно хворіє чи страждає від самотності, що жити вже і не хочеться.

Але часто трапляються також історії і люди, які надихають своїм оптимізмом та життєрадісністю.

І вони бажають нам: будьте сміливими, не чекайте ідеального часу – живіть тут і тепер! Проте кожна історія – життєрадісна чи сумна – не залишає нікого байдужим і є неімовірним обсягом досвіду, завдяки якому хочеться будувати власне щасливе життя, не зважаючи ні на що.

Саме тому ми хочемо, щоб вони були почуті. Прочитайте – пропустіть через серце, подумайте про власне життя: власних бабусь, дідусів, батьків.

Будьте щасливі та приєднуйтесь до допомоги стареньким. Адже разом ми можемо більше!

Приєднатися

Формування відповідального ставлення молодого покоління українців до старості

Саме так ми визначили свою місію. Наша мрія — аби молоді люди не забували піклуватися про своїх літніх батьків, бабусь і дідусів та, що не менш важливо, думали про власну старість та готувалися до неї – піклувалися про фізичне та психологічне здоров’я замолоду, будували план пенсійних накопичень, дбали про родину та вірних друзів поруч.
Фонд Старенькі показує приклад допомоги і надає легкий механізм реалізувати своє бажання допомогти реальним літнім людям у скрутному становищі.

Ми будуємо волонтерську спільноту та поширюємо важливі ідеї. Якщо у вас є можливість приєднуйтесь до нас волонтерами фасування/розвозки чи на чаюваннях, якщо часу зовсім нема – ваші донейти на продукти та адміністрування фонду будуть важливою допомогою нашій спільній справі.


Добросусідство – механізм реальної допомоги

Механізмом реальної допомоги всім тим самотнім ба і де, які знаходяться у скрутному матеріальному становищі, ми вважаємо добросусідство. Це коли кожен допомагає комусь, хто є поряд і цього потребує. Для цього потрібно лише трошки ширше подивитись йдучи звичним маршрутом додому з роботи, або запитати в літньої сусідки чи не треба їй принести свіжого хліба та чогось до чаю.

Детальніше

Наші принципи

Створюючи Фонд ми пообіцяли собі кілька речей:
Провадити діяльність якомога простіше і логічніше
Не використовувати готівку.

Ці два пункти разом дозволяють нам бути прозорими – всю діяльність фонду видно у простій банківській виписці. Ми відкриті до аудиту та до питань. Всі наші установчі документи та щомісячні звіти можна знайти тут

Документи і звітність

Фонд Старенькі – волонтерська організація, створена звичайними людьми

Фонд не має жодного відношення до політичних організацій чи персоналій, за нами немає олігархів чи великого бізнесу. Засновники Фонду не отримують від його існування жодної фінансової вигоди. 

Команда Фонду наразі складається з тридцяти людей. У нас є невеличкий штат співробітників, кілька спеціалістів залучених локальним бізнесом та группа ключових волонтерів, які майже кожен день залучені у діяльність Старенькі.

Більше про команду

Механізм надання допомоги

Благодійний Фонд Старенькі надає продуктово-побутові пакети допомоги самотнім людям літнього віку, які стоять на обліку в тих Територіальних центрах надання соціальних послуг, з якими у Фонду є Договір надання благодійної допомоги.

Також Фонд співпрацює із Карітас України та його регіональними організаціями і надає продуктову допомогу літнім людям, якими вони опікуються.

В обох випадках Фонд допомагає тим літнім людям, які мають найменшу пенсію, не мають додаткових доходів та не мають близьких родичів чи інших людей, які ними опікуються.

Безпека бабусь і дідусів для нас найбільший пріоритет

Фонд Старенькі не працює напряму із отримувачами допомоги, не шукає їх самостійно, а волонтери фонду НІКОЛИ не приходять до отримувачів допомоги без соціального працівника або іншого представника відповідної соціальної служби, який заздалегідь попереджує про наш спільний візит. Це один із основоположних принципів функціонування Фонду.

Ми би дуже хотіли допомагати більшій кількості людей, проте, через обмежені фінансові та організаційні можливості, вимушені дотримуватись визначених механізмів надання допомоги.

«Старенькі» — це:

Де Фонд бере гроші

Фонд існує завдяки фандрайзингу. Основна частина пожертв надходить від наших підписників з facebook та instagram. Це звичайні небайдужі люди, які нам вірять і підтримують нашу діяльність.

У Фонду велика кількість лояльних волонтерів, які побувавши на продуктовій розвозці вже не раз, стають нашим рупором та всім про нас розповідають і закликають робити донейти.

Корпоративний сектор

Певну частину фандрайзингу складають пожертви від корпоративного сектору. Також у 2020 році ми отримали два гранти, які станом на травень 2021 року вже витратили. Більше цікавих цифр та деталей можна побачити у нашому Звіті 2020

Наша звітність

Адміністрування фонду

Основна частина донейтів приходить на продукти. Проте для функціонування Фонду ми дуже потребуємо постійних донейтів на адміністрування Фонду. Більш детально про це можна прочитати тут

Задонатити на адмін. рахунок

Де зараз діє Фонд?

Наразі Фонд діє у трьох районах Києва (Дінпровский, Подільський, Шевченківський), трьох районах Дніпра (Центральний, Самарський та Індустріальний), разом із Карітас у Львові, Бориславі, Коломиї, Харкові та Краматорську.

Ми мріємо розширяти нашу волонтерську спільноту та розширювати допомогу літнім людям, які цього потребують як за рахунок діяльності Фонду так і за рахунок поширення ідеї добросусідства.

Якщо ти хочеш долучитися у своєму місті – пиши координаторам, додавайся в групи або пиши нам на facebook у приватні повідомлення.

Що зробити, аби Фонд з’явився у моєму місті?

Якщо нас ще немає в твоєму місті але ти готовий стати нашим координатором – пиши нам листа з описом своєї мотивації. Але спершу ознайомся будь-ласка із розділом сайту «Як це все працює» аби більше розуміти про специфіку нашої діяльності.

Якщо хочеться зробити щось важливе самому

Почитай про Добросусідство і починай щось робити разом
із друзями! Ми віримо, що у тебе все вийде і ти в змозі множити добро самостійно! Адже саме так – із власних простих кроків
і купки небайдужих людей і почався наш фонд.

Волонтери – це серце і душа Starenki, наша рушійна сила і надважлива складова механіки роботи нашого Фонду, адже саме волонтери доставляють нашу продуктову допомогу підопічним додому, забезпечують смаколиками наші чаювання та радують ба і ді своєю творчістю.

Всі наші волонтери - це не випадкові люди. Кожного до нас привела своя історія і кожен провівши із нами певний час, змінюється. Неможливо не змінитись після спілкування із нашими бабусями і дідусями...

За час існування Старенькі разом із нами допомагали ба і ді більше 500 людей!
Приєднуйтесь до спільности наших волонтерів та давайте разом приносити в життя наших чудових ба і ді трошки турботи і радощів. 

Більше про волонтерство