Богдана Яковенко, професійна фотографка, донаторка

Богдана Яковенко, професійна фотографка, донаторка. Українка із Нью-Йорка, яка провела на початку лютого 2022 фандрайзингову акцію: в обмін на кожну пожертву для стареньких постила в сторіз для підписників одне своє смішне фото із школи та юності!

«Я дякую фонду за внесок у покращення життя стареньких! 💚 І дуже рада, що в мене теж є можливість допомогти! З дитинства бачила літніх людей, які були вимушені стояти на вулиці, питати про гроші, і це завжди було так боляче споглядати. Ніхто не заслуговує на таке. Добре що є люди, спроможні допомогти грошима та волонтерством. Дякую їм!

Ідея акції у мене виникла раптово  – усе сталося дуже несподівано! Через те,  що я живу в США і маю багато не український друзів, вони мене завжди питають про те, а що ж у нас відбувається? Є такий тренд: постійно питають як я, кажуть, що думають про мою сім’ю та бажають найкращого. От я вже втомилась це чути та вирішила: чому б не звернути їхню увагу на речі, що можуть реально якось допомогти, а не просто побажання?

Отак і з’явилася ідея зібрати гроші для Старенькі: коли мене знов запитали, що я думаю з приводу російської агресії та як живе зараз моя сім’я в Україні?

Я народилася та виросла на Луганщині, в типовому маленькому містечку. З 2014-го року я живу в Нью Йорку, так вийшло що я переїхала в США за кілька  місяців до російської атаки на Донбас. Моя сім’я там була ще декілька років, але нещодавно мої батьки переїхали та перевезли дідуся та бабусю в безпечне місто.

Я дуже люблю гумор та сміятися з себе! Тому вирішила поєднати саме це із благодійністю, щоби привернути увагу. Мій чоловік був першим, хто переказав гроші, хоча я і не просила! А потім понеслось потрошки 🙂 І так ми зібрали 515 доларів для стареньких!  Я не ставила дедлайну на цей збір, тому що це відбулося дуже сумбурно. Але я впевнена: саме через те, що було багато постів і воно було настільки смішно, аж дурновато, людям це сподобалось! Я такого навіть не чекала.

Я спілкуюся багато з американцями та іншими іноземцями і завжди радію, коли є можливість розповісти щось про історію України, про культуру і про військовий конфлікт теж. Я також пишу про це багато в моїх сторіз в інстаграмі. Я не експерт і не професор, але намагаюсь перекласти складну інформацію у зрозумілу для іноземців.

Гумор та сміх моє все, я вважаю що ми всі повинні сміятися над собою, адже що ще робити – життя важка штука. Тому я запропонувала, що за донати на підтримку організації «Старенькі» покажу власні фотки зі свого українського дитинства! Я була дуже активна тоді в інеті і часто викладала дурні (на мою думку зараз) фото, які ну дуууже смішні для мене зараз. І саме гумор допоміг мені зібрати 515 долларів. Гроші присилали мені на Венмо (як ПейПал), а я відправляла їх «Стареньким».

Гроші надсилали друзі – українці, моя подружка з Ливану (вона знає, що таке жити в нестабільності), подружка з Росії (!), американка з Македонії, інші друзі американці, а також декілька абсолютно незнайомих людей.

Я впевнена, що саме позитив, турбота про людей з лімітованими можливостями та легкість переказу грошей зіграли головну роль! Тому що в друзів є довіра до мене, вони знали, що кошти точно підуть туди, куди потрібно”.