“Коли старенькі пишуть листи з вдячністю, ми заплакати можемо від зворушливих слів”. Історія корпоративної допомоги Skywind

Коли ваша компанія вперше прийшла до потреби брати участь у благодійності?

Уже десь через рік після заснування компанії в Києві ми зрозуміли, що прагнемо допомагати, бо в нас є така можливість. Спочатку це були якісь маленькі збори коштів на різні потреби, а згодом Компанія створила міжнародну програму, яка заохочувала співробітників долучатися до волонтерства. Ми хотіли зробити це частиною нашої корпоративної культури, тому почали планувати великі проєкти в усіх країнах, де компанія мала офіси.

Чому для вас важлива участь у таких справах?

Бо допомагати іншим важливо. Я завжди намагаюсь думати, що якщо не я, то хто? Такі думки спонукають не проходити повз людей і навіть тварин, які цього потребують. До того ж, коли люди бачать, що інші допомагають, то і їх це спонукає на добрі справи. Знаєте, як у мультфільмі «Клаус» – “справжній самовідданий вчинок надихає людей на нові” 😊 До речі, чудовий мультфільм – дуже раджу усім, хто ще не бачив.

Які галузі благодійництва є для вас пріоритетними?

Пріоритетів немає, бо багато сфер страждає. Тому ми намагаємось допомагати і людям, і тваринам, і природі.

А чому ви вирішили допомагати саме літнім людям?

Дуже шкода дивитись на наших літніх людей. В такі моменти думаєш, що вони стільки років працювали, а на старості залишись самотні та без найнеобхідніших речей. Серце розривається від історій деяких літних людей. Саме через це ми і вирішили, що допомагати стареньким дуже важливо.

Як ви дізналися про Starenki?

Шукала благодійні організації і натрапила на Starenki.

Чи беруть участь співробітники вашої компанії у виборі, якому фонду допомагати цього разу?

Так, обов’язково. В нас навіть був цілий комітет, який вирішував, кому ми допомагаєм, плюс робили опитування серед співробітників та заохочували ділитися контактами благодійних організацій, яким вони хотіли б допомогти.

Як часто організовуєте благодійні акції?

Раніше було частіше, десь 3-4 рази на рік. Зараз менше. Інколи намагаємось приурочити акції до свят, наприклад, до Пасхи, чи Різдва, аби старенькім було вдвічі приємніша увага і вони не почували себе так самотньо на свята.

 

Чи ваші співробітники уже брали безпосередню участь у наших доставках допомоги бабусям і дідусям?

Так, звісно, беруть участь у кожній благодійній акції, що ми проводимо! Зазвичай, це дуже емоційні дні і ще кілька днів після закінчення ми обговорюємо враження у наших чатах! А коли старенькі пишуть листи з вдячністю, то ми ще і заплакати можемо від зворушливих слів, які вони пишуть!

 

Як у Skywind реагували на допомогу саме літнім людям?

Дуже добре, з розумінням і натхненням.

 

Якими враженнями діляться колеги після проведення благодійної акції для стареньких?

Знаю, що це завжди був дуже емоційний день. З одного боку, до сліз боляче від того, коли бачиш, як живуть деякі старенькі, а з іншого, серце наповнюється радістю від того, що хоча б в цей день ми змогли принести їм трохи радості, емоцій та і просто людського спілкування.

Якими ви бачите гідні умови життя для стареньких в Україні?

Дуже боляче від того, що літні люди зазвичай працювали все життя, а потім залишаються на самоті з дуже маленькими пенсіями, на які не можуть навіть купити ліки. Тут дуже хотілось, аби наші дідусі і бабусі старість проводили в радість, подорожували, збагачували себе новими враженнями, а головне: могли забезпечити себе ліками, їжею, теплом і просто якимись дрібницями, які б приносили радість. Кожного разу, коли ми робили розвозку, дідусі і бабусі намагались нас пригостити чимось. Це так зворушливо! Що навіть тоді, коли їм самим не вистачає чогось, вони завжди готові ділитись смаколиками з іншими. Дуже хотілось, аби така щедрість була в кожної людини і кожен допомагав, кому міг.

Що вас найбільше вразило/здивувало у допомозі стареньким чи їхніх історіях?

Умови, в яких живуть люди. Самотність, в якій вони залишились. А також розуміння, що за цими людьми стоять історії життя: раніше старенькі були сповнені мріями, надіями, коханням, цікавими досягненнями і впевненістю у майбутньому. І точно не планували ось так на самоті проводити свою старість.

На питання відповідала Наталія Мелінчук, голова HR Skywind Group