Хто такі Starenki?
Starenki – це благодійний фонд,
який допомагає самотнім літнім людям у складних життєвих обставинах з 2017 року.
Starenki – це продуктова допомога літнім людям, які її потребують.
Starenki – це спільнота однодумців, яким не байдужа доля людей старшого віку та тема старості в Україні, які допомагають просто тому, що можуть.



«Старенькі» — це:
₴14+ млн
Зібраних коштів
500+
Волонтерів
23 000+
Наборів допомоги
15 000+
Друзів проєкту
7
Міст України
Кому ми допомагаємо?
Наші підопічні старенькі — самотні пенсіонери, в яких немає дітей чи інших родичів, які могли б їм допомогти.
Мінімальна пенсія в Україні складає близько 2000 грн. Ми допомагаємо літнім людям, старшим за 65 років, чия пенсія менша, ніж два прожиткових мінімуми.
Багатьом ба і ді доводиться знаходити способи з такої пенсії оплатити комунальні платежі, придбати життєво-необхідні ліки і на решту купити якоїсь їжі …
Більшість самотніх стареньких роками не їли «дорогі» фрукти і не балували себе навіть бюджетними солодощами.
Ми допомагаємо тільки тим бабусям та дідусям, які стоять на обліку в державній соцслужбі або в підрозділі міжнародного благодійного фонду Карітас України.

Ми знаємо, що ні на 2000 грн, ні на два прожиткових мінімуми прожити самотнім літнім людям неможливо. І хочемо їх підтримати. Тому закуповуємо, фасуємо та доставляємо продуктово-побутові пакети допомоги.
Що таке продуктовий пакет?

Щороку Фонд закуповує і доставляє силами волонтерів та соціальних працівників тисячі продуктових пакетів самотнім літнім людям.
Склад пакета допомоги може змінюватися залежно від потреб стареньких і наявності необхідної кількості продуктів у постачальника. У будь-якому випадку, ми включаємо в пакети тільки продукти тривалого зберігання, якість яких підтверджена спеціальними сертифікатами. Базовий набір пакета включає:
- кілька видів круп;
- макарони;
- рибні та м’ясні консерви;
- соняшникова олія;
- чай;
- цукор або мед;
- трохи солодощів;
- побутова хімія – мило, порошок.
Де берете гроші і як звітуєте?
Starenki незалежний волонтерський фонд. У нас немає великих спонсорів. Більшість коштів збираємо через соціальні мережі.
Також все частіше залучається корпоративний сектор. У 2020 році ми отримали Грант від Європейської Делегації та компанії Visa. Ці гранти вже закінчились, і ми будемо раді новим можливостям фінансування. Особливо гостро стоїть проблема фінансування адміністрування фонду, аби ми мали організаційну можливість продовжувати допомогу літнім людям.
Донейт на адміністрування фондуНаші звіти ви можете щомісяця побачити у соціальних мережах – зазвичай ми випускаємо описовий та фінансові звіти. Великим корпоративним донаторам ми готуємо звіт із копіями первинних документів. Також ми регулярно звітуємо у податкову. Річні податкові звіти ви також можете знайти в наших соціальних мережах та на сайті. Загалом прозорість та звітність є нашими важливими принципами та предметом гордості.
Звітність і документаціяДе зараз діє Фонд?
Наразі Фонд діє у трьох районах Києва (Дніпровський, Подільський, Шевченківський), шести районах Дніпра (Центральний, АНД, Шевченківський, Соборний, Самарський та Індустріальний), а разом із міжнародним благодійним фондом Карітас України допомагаємо підопічним у Львові, Бориславі, Коломиї, Житомирі та Полтаві. Харков та Краматорськ, нажаль, наразі на паузі.
Ми постійно розширюємо нашу волонтерську спільноту та обсяги допомоги самотнім літнім людям, як за рахунок діяльності Фонду, так і за рахунок поширення ідеї добросусідства.
Хочеш долучитися? Супер! Напиши координатору волонтерів твого міста, додавайся у волонтерьські групи або пиши нам у приватні повідомлення Facebook чи Instagram .
І все? Просто купуєте пакети?

Ні! Наша мета – сформувати відповідальне ставлення молодого покоління українців до старості. Наша мрія – щаслива старість в Україні.
Наші волонтери повертаються із розвезень свідомішими — вони починають замислюватись про своє життя та ставлення до людей, частіше дзвонять батькам і бабусям із дідусями. На кожній доставці допомоги ми зустрічаємо когось зі стареньких, хто не впав духом і, попри усі складнощі, дуже любить своє життя. Це надихає!
Також ми віримо, що щаслива старість в Україні можлива для кожного. Проте, для цього потрібно, щоб люди замислювалися про свою старість та готувалися до неї — дбали про своє здоров’я (не тому, що це модно, а тому, що воно знадобиться), мали рахунок у недержавному пенсійному фонді або інше джерело альтернативної пенсії, на яке дійсно можна розраховувати, дбали про свою родину та вірних друзів поряд.
Дізнатися більшеДолучайтесь до фасування та доставки продуктових наборів, ставайте донаторами чи просто розповідайте друзям про Starenki! Подаруймо хвилини піклування бабусям і дідусям, що залишилися самі. Разом із вами зможемо допомогти більше!
Як стати волонтером?
Перевір, чи Фонд дієу твоєму місті
Додайся у групу волонтерів твого міста
Ознайомся з правилами волонтерської діяльності та підпиши волонтерську згоду
Бери гарний настрій із собою та виїжджай до ба і ді на першу доставку продуктової допомоги!